Hizmetlerimiz

If Danışmanlık ve Dış Ticaret Ltd. Şti. olarak her şeyden önce müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin isteklerini dinlemek ve ihtiyaçlarını anlamak için zaman ayırıyoruz. Bunun neticesinde de sadece doğru müşteriye güvenilir ve kaliteli ürün sevk etmekle kalmıyor aynı zamanda farklı sektörler için yeni ürünler ve yeni pazarlar da oluşturuyoruz. Başarının, müşterilerimize ve tedarikçilerimize yakın olmakla ve onların ihtiyaçlarını ve pazarı anlamakla mümkün olacağına inanıyoruz. If, çeşitli ürünlerin yurt dışında satışını, pazarlamasını ve yurt dışından ürün, hammadde ve yarı mamül tedariğini gerçekleştirmektedir.

Müşteri ve pazar araştırması, seçimi ve değerlendirmesi için harcadığınız çok değerli zamanınızı, enerjinizi ve maddi kaynaklarınızı asgari düzeye indirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası ticaret temelde iyi ilişkiler kurma yani noktaları birleştirme sanatıdır. Birleştirecek nokta sayısı ne kadar kısıtlı ise çözümler o derecede az alternatif içermektedir. If, size hem noktaları çoğaltmak, hem de noktalar arasında alternatif çizgiler üretmek için küresel pazarlama ve küresel tedarik yönetimi hizmetleri vermektedir.

Küresel Pazarlama

Ticaretinizi uluslararası arenaya taşımak istiyorsunuz ancak zaman ve kaynaklarınız kısıtlı mı? Dış ticaret ile ilgili işlemlerinizin tamamını ya da bir kısmını If üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle yabancısı olduğunuz bir ülke ile ticaret yapmak çok zaman alan ve yüksek maliyetli bir girişim olabilir. Güveneceğiniz bir stratejik ortak ile çalışmak hem maliyetlerinizi düşürecek hem de işinizde daha rekabetçi olmanıza yardımcı olacaktır.

İhracat tecrübemiz ve dünya genelindeki potansiyel alıcılar ile olan ilişkilerimiz ile farklı pazar ve kültürlerde evimizde gibi hareket etme imkanına sahibiz. If, sizi ürün ve hizmetleriniz için yabancı pazarlardaki fırsatları belirlemek ve bu fırsatlardan faydalanmak için büyük maliyetlere katlanmaktan kurtarırken diğer taraftan ürün ve hizmetlerinizin farklı pazarlardaki kanun ve düzenlemelere uymasını sağlamaktadır.

Türkiye'nin potansiyelinin ve sunduğu fırsatların dünyada yeterince bilinmediğini düşünüyoruz. Bu nedenle odak noktamız Türkiye'nin ürün ve hizmetleri için sürekli yeni pazarlar ve yeni ilişkiler oluşturmaktır. If, ürünlerinizi uluslararası pazara taşırken klasik ihracat yönetimi anlayışı yerine daha farklı bir model kullanmaktadır; If, uluslararası pazarın bütün risklerini kendisi üstlenerek, birlikte çalıştığı üreticilere ödemeyi kendisi yapmakta ve ürünlerinizin satışı ile ilgili sorumluluğu kendi üstlenmektedir.

Bu bağlamda If, ürünleriniz için pazar araştırması, potansiyel alıcıların tespiti, ihracat satış planının hazırlanması, gerekli fuar katılımlarının ve ziyaretlerin sağlanması, potansiyel müşterilerle iletişimin sağlanması, ödeme ve nakliye gibi süreçlerin sonuçlandırılması işlemlerinin tamamını kendi bünyesinde yönetmektedir. Ürünleriniz dünyaya açılırken sizin riskiniz böylece minimumda kalmaktadır.

İhracat yapmak isteyen bütün firmalar için, kalıcı ve uzun soluklu bir stratejik ortak olan If'in amacı üreticilerin, firmamızın ve müşterilerimizin tamamı için adil ve daha yüksek kar sağlayacak küresel pazarlama stratejileri geliştirmek ve sunmaktır.

Küresel Tedarik Yönetimi

Küresel Tedarik Yönetimi
Günümüzde birçok firma ve/veya şahıs yurtdışından uygun fiyatta ürün veya hizmet temin etmek istemektedir. Ancak, ithalatta takip edilmesi gereken çok önemli prosedürler ve noktalar bulunmaktadır ki bunlar dikkatlice yerine getirilmezse ya da ithal edilmek istenen ürün/hizmet ile ilgili yeterli araştırma yapılmazsa tahmin edilenin çok üzerinde maliyetlerle karşılaşılabilmektedir.
If, firmanızın ithal etmek istediği hammadde, yarı mamül ya da mamüllerin istediğiniz kalite ve niteliklerde, uygun fiyata ve zamanında size ulaşması için gerekli tüm süreçleri yürütmektedir. Bu amaçla, ithal etmek istediğiniz ürünlerle ilgili yurtdışı pazarlarda detaylı piyasa araştırmasının yapılması, sonuçların değerlendirilmesi, belirlenen firmalarla görüşmelerin yürütülmesi, ürünün istediğiniz kalite ve niteliklerde üretilip zamanında ve uygun fiyata size ulaşmasını sağlamaktayız.

Eğer siz de;
Uluslararası pazarlarda istediğiniz kalite ve nitelikte ürün/hizmet bulup tedarik etmek istiyorsanız,
İthalat operasyonlarınızın etkin, verimli, hızlı ve sonuç odaklı olmasını istiyorsanız,
İhtiyacınızın tedarikçinin deposundan çıkıp sizin deponuza girinceye kadar ki tüm maliyet kalemlerini doğru bir şekilde hesaplayıp en düşük maliyetle tedarik etmek istiyorsanız,
Yabancı dil eksikliği ve uluslararası ticaret mevzuatından kaynaklanan olumsuzlukları aşarak, ithalat yapmak istiyorsanız,
Bütün ithalat işlemlerinizi profesyonel bir ekiple yapıp ithalatın getireceği riskleri minimuma indirmek istiyorsanız,
Size hizmet vermekten mutluluk duyacağız.

Duyurular

MOBITEX 2019 GÜNEY AFRİKA

CIFF GUANGZHOU 2019